İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sinop Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

SİNOP AFET MÜDAHALE PLANI (TAMP-SİNOP) KAPSAMINDA MASABAŞI TATBİKATI YAPILDI 22 Aralık 2017

       Sayın Valimiz Hasan İpek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunca ‘’Sinop Afet Müdahale Planı’’ (TAMP-Sinop) kapsamında  hazırlanarak Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen  ‘’Masabaşı tatbikatı" toplantısına katıldı.

       Vali Hasan İpek, Toplantının başlamasının ardından yaptığı konuşmada bu tür faaliyetlerin  önemine değinerek,  "bir afet olduktan sonra yapacağınız 100 birimlik çalışma, afetten önceki bir birimlik çalışmaya eşittir. Yani şuanda yapılan tatbikat veya alanda gerçekleştirdiğiniz diğer çalışmalar afetleri önlemek veya zararlarını azaltmak anlamında çok daha faydalıdır. Onun içinde önceden hazırlıklı olmak lazım. Ne tür afetlerle karşılaşabiliriz ve biz bunlarla ilgili ne tip önlemler alabilirizin yanında  sadece arama kurtarmaya yönelik değil, afet riskini en aza indirmeye yönelik çalışmalar çok daha önemlidir. Bu bağlamda bugün burada yapacağınız masabaşı tatbikatının verimli geçmesini diliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi. 
 
      Sayın Valimiz Hasan İpek’in konuşmasının akabinde  yazılan senaryo gereği katılımcı kurumların sırasıyla sunumlarını gerçekleştirmesinin ardından Masabaşı Tatbikatı sona erdi.
 
‘’Sinop Afet Müdahale Planı’’ (TAMP-Sinop) kapsamında  hazırlanarak Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen  ‘’Masabaşı tatbikatı’’na Vali Hasan İpek’in yanı sıra, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ümit Ünal ve ilgili Kurumların temsilcileri katıldı.