İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sinop Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 28 Şubat 2018

         “Ülkemizde Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve 1-7 Mart Deprem haftası, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır."

          Bu kapsamda önlem alma ve zarar azaltma bilincinin geliştirilmesi ile  afet hazırlıklarının  modern teknolojiden, iletişim sistemlerinden faydalanılarak yapılması amaçlanmaktadır.
        
          Eğitilmiş, bilinçli bireyler, yerinde zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal felaketler sonrasında yaşanacak olumsuzlukları azaltacaktır.

          Afetlere karşı hazırlık, zarar azaltma, kurtarma ve iyileştirme çalışmalarının halkın beklentilerine yanıt oluşturan, hızlı, etkin, zamanında hizmet üretebilecek düzeye çıkarılması için , Sinop AFAD il müdürlüğümüz olarak gayretle çalışmaktayız.

          Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının; “Afete Hazır Türkiye” projesi kapsamın da,  İl Müdürlüğümüzce ilimizdeki okullarımızda, kamu özel kurum ve kuruluşlarda temel afet bilincinin kazandırılması ve afet öncesi hazırlık konularında eğitimler verilmekte ve tatbikatlar yapılmakta broşürler dağıtılmaktadır.

        "28 Şubat Sivil Savunma Günü" nedeniyle Sinop Valiliği önünde stand açarak, arama kurtarma aracımız ve özellikleri hakkında sayın Valimiz Hasan İPEK bilgilendirilmiştir.