İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sinop Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Mantar Toplamaya Giden Çift Ormanda Kayboldu 22 Ekim 2018
foto
21.10.2018 Pazar Günü Sinop Akliman mevkisine, Boyabat'tan mantar toplamaya gelen çift, havanın kararması ve yağmurun etkisini artırmasıyla birlikte girdikleri ormanda kaybolmuşlardır. Telefonla yardım çağrısında bulunan çiftin çağrısı üzerine, olay yerine intikal edilmiş, AFAD, UMKE, JAK, 112 Acil, Sinop OFF-ROAD Klübü aramalara katılmışlardır.
[Devamı]
KBRN Eğitimleri 22 Ekim 2018
foto
KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) farkındalığının arttırılması amacıyla, kurumumuz tarafaından, 16-19 Ekim 2018 tarihlerinde, valilik toplantı salonunda, “KBRN (Kimyasal,Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” ile “Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Operasyon Planı Eğitimi”, düzenlenmiştir. Düzenlenen eğitimde, KBRN Hizmet Grubunda görevi bulunan kurum ve kuruluşların personellerine eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Hastanede Yangın Tatbikatı 08 Ekim 2018
foto
05.10.2018 tarihinde Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde; Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Acil Ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Sinop Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AFAD ekibinin katılımıyla yangında arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
25 Eylül - 1 Ekim İtfaiye Haftası Etkinlikleri 03 Ekim 2018
foto
25 Eylül – 1 Ekim tarihlerinin İtfaiye Haftası olması nedeniyle SİNOP AFAD İl Müdürü Ümit ÜNAL ve Arama Kurtarma Ekibi Sinop Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ziyarette bulundu. Afet ve acil durum müdahalelerinde görev alan ekiplerin böyle zamanlarda bir araya gelmesinin yapılacak çalışmalardaki koordinasyonu daha da güçlendireceği düşüncesiyle ziyarette Sinop İtfaiye Müdürü Ayhan ÖZBEK ve çalışanları ile bir araya gelindi.
[Devamı]
18-26 Ağustos Bayram Tatili Haftası Boyunca Müdahale Edilen Olaylar 27 Ağustos 2018
foto
Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak 18-26 Ağustos Kurban Bayramı tatili Haftası boyunca AFAD Ekiplerimiz, Erfelek'te sel afeti, Durağan'da kayıp arama ve Gerze'de denizde boğulma, trafik kazası olaylarına müdahale etmiştir. 18 Ağustos cumartesi Sinop’un Erfelek ilçesinde aniden etkili olan sağanak ve dolu neticesinde hayat olumsuz etkilenirken, heyelan nedeniyle kapanan bir köy yolu nedeniyle mahsur kalan vatandaşa AFAD ekiplerimizin de katıldığı kurtarma çalışmasına, kapanan köy yolunun iş makineleriyle açılması sağlanarak ulaşılmıştır.
[Devamı]
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Anma Etkinlikleri 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Marmara depremi anma etkinlikleri sebebiyle, Sinop il Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak valilik önünde stand açarak arama kurtarma araçlarımızı ve malzemelerini vatandaşlarımıza tanıttık ve görevlerimiz hakkında bilgilendirme yaparak etkinliğimizi tamamladık.
[Devamı]
Boyabat-Sinop Yolunda Trafik Kazası 09 Ağustos 2018
foto
Boyabat-Sinop Yolu üzümlü mevkisinde aşırı yağış nedeniyle kontrolden çıkan aracın, karşı yönden gelen yabancı plakalı araçla çarpışması sonucu trafik kazası meydana geldi. , Trafik kazasında araçta sıkışan 6 kişi AFAD ve itfaiyenin müdahalesiyle kurtarılarak 112 Acil ambulanslarla hastaneye sevk edildi.
[Devamı]
DENİZDE KURTARMA TATBİKATI YAPILDI 09 Ağustos 2018
foto
Sinop Valiliği tarafından koordine edilen ve Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sinop İtfaiyesi, 112 Acil Servis, Sahil Güvenlik, İl Emniyet Müdürlüğü ve bağlı Deniz Polisi ve Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü (DHMİ) ekiplerinin katıldığı 08.08.2018 tarihinde Akliman sahilinde düzenlenen Arama Kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Kıyıdan 7 mil açıkta denize düşen ve 4 mürettebatı bulunan uçakta senaryo gereği arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Kayganlaşan Yolda Kaza 11 Mayıs 2018
foto
İlimiz sarıkum mevkisinde, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda, kontrolden çıkan araç yol kenarındaki şarampole yuvarlanmıştır. Kaza nedeniyle araçta sıkışan bir kişi AFAD ekibimiz ve itfaiye tarafından kurtarılarak sağlık görevlilerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
EMEKLİLİK TÖRENİ 27 Nisan 2018
foto
Sinop Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'müz çalışanı, "Lale BİLGİLİ" nin emeklilik töreni 24.04.2018 tarihinde Sinop AFAD toplantı salonunda düzenlenmiştir. Törende, Lale BİLGİLİ' nin konuşmasının ardından, kurumumuza verdiği emek nedeniyle, kendisine il Müdürümüz Ümit ÜNAL tarafından teşekkür plaketi ve başarı belgesi takdim edilmiştir. Kurum personelinin tebrik ve temennilerinin ardından tören tamamlanmıştır. Kendisine sağlıklı ve mutlu bir emeklilik hayatı dileriz.
[Devamı]
Sayfalar: 12345