İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİNOP
Sinop Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Hizmet Alım Personeli Kadro İşlemleri 20 Şubat 2018
foto
Müdürlüğümüzde hizmet alımı ile görev yapmakta olan personelimizin kadroya geçiş işlemleri başlatılmış bulunmaktadır. Bu süreçte ilk iş olarak tespit komisyonumuzca çalışanların müdürlüğümüze teslim etmiş oldukları evrakların incelendiğine dair tespit tutanağı aşağıdadır.
[Devamı]
SİNOP AFET MÜDAHALE PLANI (TAMP-SİNOP) KAPSAMINDA MASABAŞI TATBİKATI YAPILDI 22 Aralık 2017
foto
Sayın Valimiz Hasan İpek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunca ‘’Sinop Afet Müdahale Planı’’ (TAMP-Sinop) kapsamında hazırlanarak Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ‘’Masabaşı tatbikatı" toplantısına katıldı. Vali Hasan İpek, Toplantının başlamasının ardından yaptığı konuşmada bu tür faaliyetlerin önemine değinerek, "bir afet olduktan sonra yapacağınız 100 birimlik çalışma, afetten önceki bir birimlik çalışmaya eşittir. Yani şuanda yapılan tatbikat veya alanda gerçekleştirdiğiniz diğer çalışmalar afetleri önlemek veya zararlarını azaltmak anlamında çok daha faydalıdır. Onun içinde önceden hazırlıklı olmak lazım. Ne tür afetlerle karşılaşabiliriz ve biz bunlarla ilgili ne tip önlemler alabilirizin yanında sadece arama kurtarmaya yönelik değil, ...
[Devamı]
Sivil Savunma Eğitimleri 01 Kasım 2017
foto
26-27 Ekim tarihlerinde Sinop Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüz Tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeline, Sinop merkez ve Boyabat ilçelerinde Sivil Savunma Eğitimi verilmiştir. Sunumun ardından soru ve cevap ile eğitim tamamlanmıştır.
[Devamı]
Madde Kullanımı ve Madde Bağımlılığından Korunma Eğitimi 26 Ekim 2017
foto
25.10.2017 tarihinde İl Afet ve Acil Durum il Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Sinop Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü görevlisi Sosyolog Esra PEKTAŞ tarafından "Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma" konulu Eğitim düzenlenmiştir. Kurumumuz personelinin konu hakkında bilgilendirilmesi ve karşılıklı soru-cevapla devam eden toplantı, katılımcıların birbirlerine teşekkürleriyle tamamlanmıştır.
[Devamı]
Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı 25 Eylül 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı Haberleşme Hizmet Grubu toplantısı il müdürlüğümüz toplantı salonunda 20 Eylül 2017 günü yapıldı. Toplantıya Haberleşme Hizmet Grubu ana ve destek çözüm ortakları katıldılar. Sinop AFAD il müdürümüz, Ümit ÜNAL da 'TAMP' hakkında bir sunum yaptı.
[Devamı]
01/05/2017 tarih ve 2017/243 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 13 Temmuz 2017
foto
Mülga Afet İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan 10/05/1985 tarihli jeolojik rapor eki paftalarda belirtilen, Korucuk köyü ve Gelincik mahallesinde kalan bir kısım heyelanlı alanlar 7269 sayılı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’un 2. Maddesine istinaden 86/10496 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Afete Maruz Bölge kapsamına alınmıştır.
[Devamı]
Suriye'li ve Mültecilere Ramazan Yardımı 21 Haziran 2017
foto
Sinop'taki Suriyelilere dağıtılmak üzere Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızca Müdürlüğümüze gönderilen 200 adet Ramazan paketinin, Suriyeli ve İlimizde İkamet eden diğer Mülteci ailelere dağıtımı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. İl Müdürümüz Ümit ÜNAL, ramazanın yardımlaşma ve kardeşlik ayı olduğunu belirtti. İslam dininde ihtiyaç sahiplerinin hatırlanması ve onlara yardım elinin uzatılmasının önemli bir görev olduğuna dikkati çeken ÜNAL, "Bu kapsamda AFAD Başkanlığının bizlere gönderdiği 200 adet Ramazan Paketi İlimizdeki ihtiyaç sahibi Mülteci ailelere dağıtılmaktadır. Ramazan Paketlerinin, AFAD il müdürlüğümüz, Göç İdaresi İl Müdürlüğü , Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte belirlenen ihtiyaç sahibi Mültecilere ulaştırılacağı...
[Devamı]
AYDES Kullanıcı Eğitimleri 10 Mayıs 2017
foto
Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) Kullanıcı Eğitimi, AFAD İl Müdürlüğümüzce 10-11-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Şehit Halil ÖZDOĞRU Anadolu Lisesi Ek Binasında düzenlenecektir.
[Devamı]
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Destekli Heyelan Eğitimi 25 Nisan 2017
foto
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı destekli 'HEYELAN' eğitimi, Vali yardımcısı Savaş ÜNLÜ, Çevre Şehircilik il müdürü Oğuzhan KURT ve AFAD il müdürü Ümit ÜNAL'ın katılımıyla Çevre ve Şehircilik il müdürlüğü binasında gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Merhaba AYDES 05 Nisan 2017
foto
Ulusal afet yönetim platformumuz AYDES ( Afet Yönetim ve karar Destek Sistemi) ve vatandaşlarımıza açılacak olan Afet Bildir uygulamasının tanıtımı 7 Nisan’da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığında yapılacaktır. Türkiye'nin Şefkat Eli AFAD' dan Afet yönetiminde Çağ Kapatıp Çağ Açacak Proje AYDES' e Merhaba...
[Devamı]
Sayfalar: 1234