İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sinop Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

DENİZDE KURTARMA TATBİKATI YAPILDI 09 Ağustos 2018
foto
Sinop Valiliği tarafından koordine edilen ve Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sinop İtfaiyesi, 112 Acil Servis, Sahil Güvenlik, İl Emniyet Müdürlüğü ve bağlı Deniz Polisi ve Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü (DHMİ) ekiplerinin katıldığı 08.08.2018 tarihinde Akliman sahilinde düzenlenen Arama Kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Kıyıdan 7 mil açıkta denize düşen ve 4 mürettebatı bulunan uçakta senaryo gereği arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Kayganlaşan Yolda Kaza 11 Mayıs 2018
foto
İlimiz sarıkum mevkisinde, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda, kontrolden çıkan araç yol kenarındaki şarampole yuvarlanmıştır. Kaza nedeniyle araçta sıkışan bir kişi AFAD ekibimiz ve itfaiye tarafından kurtarılarak sağlık görevlilerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
EMEKLİLİK TÖRENİ 27 Nisan 2018
foto
Sinop Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'müz çalışanı, "Lale BİLGİLİ" nin emeklilik töreni 24.04.2018 tarihinde Sinop AFAD toplantı salonunda düzenlenmiştir. Törende, Lale BİLGİLİ' nin konuşmasının ardından, kurumumuza verdiği emek nedeniyle, kendisine il Müdürümüz Ümit ÜNAL tarafından teşekkür plaketi ve başarı belgesi takdim edilmiştir. Kurum personelinin tebrik ve temennilerinin ardından tören tamamlanmıştır. Kendisine sağlıklı ve mutlu bir emeklilik hayatı dileriz.
[Devamı]
AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ 14 Mart 2018
foto
İlimiz Sinop, Durağan ilçesinde, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında AFAD personelimizce "Afet Bilinci" eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Sinop Açıklarında Bekleyen Gemide Patlama 01 Mart 2018
foto
Dün, Sinop açıklarında fırtına nedeniyle demirli bulunan "Mümtaz Amca" isimli kömür yüklü geminin başaltı denilen ön kısmında saat 14:45'te gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Bir kişinin hayatını kaybettiği patlama sonucu olay yerine AFAD, Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik sevk edildi. Gemide yapılan ölçümlerde yüksek çıkan gaz seviyesi nedeniyle, İkinci bir patlama ihtimaline karşı gemi içindeki gazın dağılması beklendi. Gemideki patlamada hayatını kaybeden gemiciye AFAD ekiplerince ulaşılarak karaya çıkarıldı.
[Devamı]
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 28 Şubat 2018
foto
“Ülkemizde Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve 1-7 Mart Deprem haftası, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır." Bu kapsamda önlem alma ve zarar azaltma bilincinin geliştirilmesi ile afet hazırlıklarının modern teknolojiden, iletişim sistemlerinden faydalanılarak yapılması amaçlanmaktadır. Eğitilmiş, bilinçli bireyler, yerinde zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal felaketler sonrasında yaşanacak olumsuzlukları azaltacaktır. Afetlere karşı hazırlık, zarar azaltma, kurtarma ve iyileştirme çalışmalarının halkın beklentilerine yanıt oluşturan, hızlı, etkin, zamanında hizmet üretebilecek düzeye çıkarılması için , Sinop AFAD il müdürlüğümüz olarak gayretle çalışmaktayız....
[Devamı]
Hizmet Alım Personeli Kadro İşlemleri 20 Şubat 2018
foto
Müdürlüğümüzde hizmet alımı ile görev yapmakta olan personelimizin kadroya geçiş işlemleri başlatılmış bulunmaktadır. Bu süreçte ilk iş olarak tespit komisyonumuzca çalışanların müdürlüğümüze teslim etmiş oldukları evrakların incelendiğine dair tespit tutanağı aşağıdadır.
[Devamı]
SİNOP AFET MÜDAHALE PLANI (TAMP-SİNOP) KAPSAMINDA MASABAŞI TATBİKATI YAPILDI 22 Aralık 2017
foto
Sayın Valimiz Hasan İpek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunca ‘’Sinop Afet Müdahale Planı’’ (TAMP-Sinop) kapsamında hazırlanarak Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ‘’Masabaşı tatbikatı" toplantısına katıldı. Vali Hasan İpek, Toplantının başlamasının ardından yaptığı konuşmada bu tür faaliyetlerin önemine değinerek, "bir afet olduktan sonra yapacağınız 100 birimlik çalışma, afetten önceki bir birimlik çalışmaya eşittir. Yani şuanda yapılan tatbikat veya alanda gerçekleştirdiğiniz diğer çalışmalar afetleri önlemek veya zararlarını azaltmak anlamında çok daha faydalıdır. Onun içinde önceden hazırlıklı olmak lazım. Ne tür afetlerle karşılaşabiliriz ve biz bunlarla ilgili ne tip önlemler alabilirizin yanında sadece arama kurtarmaya yönelik değil, ...
[Devamı]
Sivil Savunma Eğitimleri 01 Kasım 2017
foto
26-27 Ekim tarihlerinde Sinop Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüz Tarafından, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeline, Sinop merkez ve Boyabat ilçelerinde Sivil Savunma Eğitimi verilmiştir. Sunumun ardından soru ve cevap ile eğitim tamamlanmıştır.
[Devamı]
Madde Kullanımı ve Madde Bağımlılığından Korunma Eğitimi 26 Ekim 2017
foto
25.10.2017 tarihinde İl Afet ve Acil Durum il Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Sinop Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü görevlisi Sosyolog Esra PEKTAŞ tarafından "Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma" konulu Eğitim düzenlenmiştir. Kurumumuz personelinin konu hakkında bilgilendirilmesi ve karşılıklı soru-cevapla devam eden toplantı, katılımcıların birbirlerine teşekkürleriyle tamamlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234