İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sinop Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Tatbikatlar

Hastanede Yangın Tatbikatı 08 Ekim 2018
foto
05.10.2018 tarihinde Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde; Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Acil Ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Sinop Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AFAD ekibinin katılımıyla yangında arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
DENİZDE KURTARMA TATBİKATI YAPILDI 09 Ağustos 2018
foto
Sinop Valiliği tarafından koordine edilen ve Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sinop İtfaiyesi, 112 Acil Servis, Sahil Güvenlik, İl Emniyet Müdürlüğü ve bağlı Deniz Polisi ve Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü (DHMİ) ekiplerinin katıldığı 08.08.2018 tarihinde Akliman sahilinde düzenlenen Arama Kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Kıyıdan 7 mil açıkta denize düşen ve 4 mürettebatı bulunan uçakta senaryo gereği arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 28 Şubat 2018
foto
“Ülkemizde Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve 1-7 Mart Deprem haftası, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır." Bu kapsamda önlem alma ve zarar azaltma bilincinin geliştirilmesi ile afet hazırlıklarının modern teknolojiden, iletişim sistemlerinden faydalanılarak yapılması amaçlanmaktadır. Eğitilmiş, bilinçli bireyler, yerinde zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal felaketler sonrasında yaşanacak olumsuzlukları azaltacaktır. Afetlere karşı hazırlık, zarar azaltma, kurtarma ve iyileştirme çalışmalarının halkın beklentilerine yanıt oluşturan, hızlı, etkin, zamanında hizmet üretebilecek düzeye çıkarılması için , Sinop AFAD il müdürlüğümüz olarak gayretle çalışmaktayız....
[Devamı]
Tatbikatlardan görüntüler 19 Ağustos 2016
foto
Değişik zamanlarda yapılan tatbikatlardan görüntüler
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 02 Mart 2015
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri çerçevesinde 3 okulda eğitim ve tatbikat gerçekleştirildi. Müdürlüğümüz eğitim grubu ve arama-kurtarma personeli tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fen “Doğal Afetler ve Doğal Afetlerden Korunma Yöntemleri” eğitimi verildi. 27.02.2015 tarihinde Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitimin ardından ise arama kurtarma personeli tarafından yangın tatbikatı ve arama kurtarma malzemelerinin tanıtımı yapıldı.
[Devamı]